היתרונות של שיעורים פרטיים בחופש הגדול

לפני מספר ימים יצאו מיליון וחצי תלמידי בתי הספר היסודייים לחופש הגדול. זהו החופש שלו הם חיכו כל השנה- אפשר לעשות מה שרוצים, לקום מתי שבא ולבלות עם החברים. 
למרות אווירת החופש (המוצדקת), כדאי לדעת שדווקא הזמן של החופש הגדול הוא זמן מצויין ללימודים. במובנים מסוימים, הלמידה בחופש הגדול, כשהיא מתבצעת באופן נכון, יכולה להיות אפקטיבית יותר מלמידה המתבצעת לאורך שנת הלימודים.
מפתיע? כשחושבים על זה לעומק, אפשר להבין את היתרונות של למידה נכונה, שמתבצעת דווקא בזמן החופש הגדול:
- היתרון החשוב ביותר של למידה המתבצעת בזמן החופש היא יכולת ההתאמה האישית: במהלך שנת הלימודים, התלמידים צריכים להתמודד עם קצב למידה מסוים, כלל כיתתי, שלא תמיד מתאים להם. כך, ישנו זמן מועט יחסית להתעמק בנושאים שבהם התלמיד מתקשה והלמידה בהם נעשית באופן שטחי. 
בחופש הגדול, כשאין לימודים בבית הספר, אפשר להתעמק, יחד עם התלמיד, בנושאים בהם הוא התקשה במהלך השנה, עד שיפנים את הנושאים הללו היטב. בנוסף, אווירת הקיץ והחופש שבחוץ יכולה לתת השראה למורה הפרטי להעביר את החומר באווירה חוויתית ומהנה יותר (בשיעורי אנגלית, למשל, התלמיד יוכל לשוחח באנגלית עם המורה על החוויות שלו מהחופשה המשפחתית השנתית).
- הזמן הרב שמותיר החופש הגדול מאפשר להורים ולתלמידים להתכונן גם לשנת הלימודים הבאה: היכרות מוקדמת עם החומר שיילמד בשנה הבאה תאפשר להורים ולתלמידים לזהות נושאים בעייתיים מבעוד מועד וליידע בכך את המורה הפרטי של התלמיד. הזמן רב יאפשר למורה הפרטי להכין את התלמיד באופן ממוקד באותם נושאים שעלולים להיות בעייתיים ובכך להפוך את התלמיד למוכן יותר לקראת שנת הלימודים הבאה.
- במידה ולילד אין עדיין מורה פרטי וההורים מעוניינים במורה חדש, החופש הגדול הוא הזמן הטוב ביותר לשיעורים ראשונים בין התלמיד למורה: בזמן הזה, ההורים יוכלו לבדוק את הכימיה בין התלמיד למורה, את שיטות הלימוד שלו ואת הזמינות שלו לאורך השנה. במידה ומסיבה כלשהי המורה שנבחר לא מוצא חן בעיני ההורים, יהיה להם מספיק זמן למצוא מורה חלופי עוד לפני שנת הלימודים ובכך לא לפגוע בהישגיו הלימודיים של הילד או הילדה.
- במידה והתלמיד מתחיל ללמוד בבית ספר חדש בשנה הבאה, הקושי הצפוי לו הוא לא רק לימודי, אלא גם חברתי. גם כאן, השיעורים הפרטיים יוכלו לסייע לילד: ההורים יכולים לארגן קבוצת למידה קטנה, של שניים-שלושה תלמידים, שתלמד אצל מורה פרטי מסוים. כך הרווח הוא כפול- הילד מרוויח חברים חדשים ראשונים בסביבה החדשה והוא יגיע מוכן יותר מבחינה לימודית.
לסיכום, ללמידה המתבצעת דווקא בחופש הגדול יש יתרונות לא מבוטלים. במידה ואתם מעוניינים בשיעורים פרטיים לילדכם בזמן החופש, אשמח לעמוד לרשותכם על מנת להעניק שיעורים פרטיים איכותיים בבית התלמיד/ה.
מבט מהיר

אופיר בראל

מתמטיקה
אזרחות
אנגלית
היסטוריה
לשון
עברית
ערבית
תנ''ך

ציונים מעולים, סבלנות ואווירה טובה- המתכון שלי להצלחה שלך. אני אקדמאי בעל תואר שני, שמלמד מגוון מקצועות לתלמידי יסודי (אנגלית וחשבון), חטיבה ותיכון (תנ"ך, אזרחות, ערבית, היסטוריה וספרות). מעבר לנסיון מגוון בהוראת תלמידים, אני מביא עמי לכל שיעור רקע אישי של מצוינות- את לימודיי התיכוניים והאקדמיים סיימתי בציונים גבוהים (מעל 90), חלקם במקצועות מורחבים של חמש יחידות. את השיעורים אני מקיים בבית התלמיד/ה וניתן לקיימם גם דרך הסקייפ.

ערי לימוד: פתח תקווה, גבעתיים, רמת גן, תל אביב- יפו

מחירון: 100 ש"ח לשעת לימוד של תלמיד אחד 150 ש"ח לשיעור כפול לתלמיד אחד או לשיעור אחד לשני תלמידים

צור קשר עם האדמין