דרכים להתרכז בלמידה למבחנים

תקופת המבחנים בכל מוסד לימודי היא תקופה קשה. סטודנטים ותלמידים, באוניברסיטאות במכללות ובתיכונים מתרוצצים ומחפשים מענה לשאלות, בעיות וקשיים לפני הבחינה. המירוץ להצליח בבחינות התיכון הוא מהותי במיוחד, במיוחד כשמדובר בבגרויות.

כשאנחנו מגיעים לבחינה עצמה אנחנו נרגשים, חוששים ולפעמים סובלים מחוסר ריכוז. הדרך להצלחה בבחינה מתחילה בתהליך הלימוד שצריך להיות ממוקד.


איך אפשר להתרכז בתהליך הלמידה לאורך זמן? הנה כמה טיפים מאיתנו.


קיבעו לוח זמנים מסודר ותתחייבו לו

אחת הבעיות הגדולות של תלמידים שלומדים לבחינה היא שהם מתחייבים לתהליך הלמידה באופן שרירותי, בלי לקבוע מראש את לוח הזמנים. הם מוסיפים את המטלה של ללמוד לבחינה לעוד מטלות והתחייבויות שיש להם בלו"ז. אם אתם עובדים עם מורה פרטי לאנגלית או לכל מקצוע אחר, קבעו איתו מראש מפגשים מסודרים.

חשוב לתכנן מראש את זמני הלמידה כך שתוכלו לפרוש את התהליך לאורך זמן. ככל שתצמצמו את זמן הלמידה ולא תפעלו לפי לוח זמנים, כך תהיו יותר לחוצים ותתקשו להתרכז בלמידה.


בטלו את כל הסחות הדעת

טלפון נייד עם הודעות ועדכונים מהפייסבוק ומכל האפליקציות האחרות, שיחות טלפונים מחברים, מיילים ואפילו המשפחה שנכנסת לבדוק מה קורה, כל הדברים האלו הם הסחות דעת שיכולות להפריע לריכוז.

כשאתם לומדים, שימרו על שקט. נטרלו את כל הסחות הדעת האפשריות. בקשו מבני המשפחה לשמור על שקט או לכו ללמוד במקום שקט, כבו את הטלפון הנייד או שימו אותו על שקט וסגרו את המחשב או השתמשו בתוכנות לניטרול אתרים ורשתות חברתיות כדי שלא תתפתו להיכנס אליהם.

ככל שתנטרלו יותר הסחות דעת כך תוכלו להתרכז בלמידה. כך למשל אם אתם עובדים עם מורה פרטי לאנגלית קבעו פגישות בבית שלו כדי שתוכלו לנטרל טלפונים, שימוש במחשב האישי ורעש של בני המשפחה.


עבודת צוות יכולה להקל על הריכוז

עבודת צוות עוזרת להתרכז לקראת בחינה, במידה ואתם עובדים עם האנשים הנכונים. לקראת בגרות באנגלית למשל תוכלו לעבוד עם קבוצת חברים ולתרגל דיבור בעל פה, מה שיקל עליכם לעבור בבחינה את הפרק הבעייתי הזה.

גם עבודה עם מורה פרטי לאנגלית היא עבודת צוות. המורה עוזר לכם להתמקד ומסייע לעבור על נושאי הבחינה באופן מסודר. כשאתם עובדים עם מורה פרטי אתם קשובים יותר, נמצאים בתוך השיעור כמו בכל שיעור אחר ולא חשופים לכל מיני הסחות דעת.


תלמדו לבחינה בשעות שבהן הריכוז שלכם גבוה

לכל אחד מאיתנו סף ריכוז מסוים ושעות שבהן הוא מרגיש יותר מרוכז בנעשה. כדאי ללמוד בשעות שבהן סף הריכוז שלכם גבוה במיוחד וקל לכם לשבת מול הספרים והמחברות. גם פגישות עם המורה הפרטי נעשות בשעות שבהן קל לכם יותר ללמוד ולספוג מידע. התאימו את לוח הזמנים לפי השעות האלו. 

 

 

צור קשר עם מנהל האתר